Klipperrace

 

 

46ste

Enkhuizer Klipperrace

KlipperraceKlipperraceKlipperraceKlipperraceKlipperraceKlipperrace

De Zilveren winnaars van de Enkhuizer Klipperrace

 

Vanaf 1976: de Zilveren Klipper

De Zilveren Klipper werd in 1976, het tweede jaar dat de wedstrijd werd gevaren, als wisselprijs voor de Driestedenrace door de gemeente Enkhuizen ter beschikking gesteld. Volgens de voorwaarden die toen aan de prijs waren verbonden kon Jan Bakker na vijf overwinningen - waarvan drie achter elkaar - de klipper definitief mee naar huis nemen. De gemeente Enkhuizen stelde een tweede Zilveren Klipper ter beschikking, nu als eeuwigdurende wisselprijs. Vanaf 2001 is de Zilveren Klipper de wisselprijs voor de Driestedenrace in de A-categorie.

 

1976 Zwarte Valk                                Jan Schoen

1977 Kaat Mossel                                Jan Bakker

1978 Kaat Mossel                                Jan Bakker

1979 Zwarte Valk                                Jan Schoen

1980 Kaat Mossel                                Jan Bakker

1981 Kaat Mossel                                Jan Bakker

1982 Driestedenrace niet gevaren

1983 Deinemeid                                  Jan Bakker

1984 Avontuur (2-m)                          Gert Ritzema

1985 Avontuur (2-m)                          Gert Ritzema

1986 Deinemeid                                  Jan Bakker

1987 Vriendschap                               Heine Deelstra

1988 Deinemeid                                  Jan Bakker

1989 Avontuur (2-m)                          Gert Ritzema

1990 Eensgezindheid                          Ted van Broeckhuijsen

1991 Deinemeid                                  Hans Hansen

1992 Eensgezindheid                          Ted van Broeckhuijsen

1993 Eensgezindheid                          Ted van Broeckhuijsen

1994 Eensgezindheid                          Ernst Jan De Groot

1995 La Bohème                                 Leon van der Loo

1996 La Bohème                                 Leon van der Loo

1997 Eensgezindheid                          André Hanzens

1998 Eensgezindheid                          Gert Ritzema

1999 Eensgezindheid                          Peter van Weelderen

2000 De Verwondering                       Cocky Noteboom

2001 Mare Marieke                            Axe Zaal

2002 Aldebaran                                  Willem van Gelderen

2003 Waterwolf                                  Jelte Toxopeus

2004 Waterwolf                                  Jelte Toxopeus

2005 Daedalus                                    Henk Huizinga

2006 La Bohème                                 Leon van der Loo

2007 De Hoge Wier                             Sacha Emmerik

2008 De Hoge Wier                             Sacha Emmerik

2009 Avontuur (2-m)                          Boudewijn Ridder

2010 La Bohème                                 Leon van der Loo

2011 Eensgezindheid                          Peter van Weelderen

2012 Eensgezindheid                          Peter van Weelderen

2013 Eensgezindheid                          Peter van Weelderen

2014 De Hoge Wier                             Sacha Emmerik

2015 Waterwolf                                  Jelte Toxopeus

2016 Eensgezindheid                          Peter van Weelderen

2017 Eensgezindheid                          Peter van Weelderen

2018 Eensgezindheid                          Peter van Weelderen

2019 Welvaart                                    Frank Postma

2020 Niet uitgereikt

 

Vanaf 1988: de Zilveren Schaal

Ook de Zilveren Schaal is een eeuwigdurende wisselprijs voor de DrieStedenrace. De prijs werd in 1988 mogelijk gemaakt door de toenmalige sponsor Doedijns Holding. Oorspronkelijk werd de prijs uitgereikt aan het snelste schip met een waterlijnlengte kleiner dan 23,5 meter. Vanaf 1995, toen het veld in een A- en B-klasse werd gesplitst, is het de wisselprijs voor de B-klasse.

1988 Anna                                        Ton Vreeken

1989 Catharina                                  Anna Frits de Vries

1990 Catharina                                  Anna Frits de Vries

1991 Tijdloos                                     Leon van der Loo

1992 Vooruitgang                               Rein Schuddeboom

1993 Tijdloos                                     Leon van der Loo

1994 Tijdloos                                     Leon van der Loo

1995 Vooruitgang                               Willem de Weerd

1996 Willem Jacob                              Max Hogedoorn

1997 Zwarte Valk                                Carool van der Bilt

1998 Hoop op Zegen                           Hans Venema

1999 Martenshoek                              Kees Coops

2000 De Verwondering                        Cocky Noteboom

2001 Ada van Holland                         Hans de Gier

2002 Johanna Engelina                       Laurens Sinaasappel

2003 Succes                                      Jan Schoen

2004 Johanna Engelina                       Laurens Sinaasappel

2005 Nooit Volmaeckt                         Len Pool

2006 Nicolaas Mulerius                       Jorrit Jouwsma

2007 Nil Desperandum                       Ab van Hasselt

2008 Avontuur (2-m)                         Boudewijn Ridder

2009 Bree Sant                                  Jan Brouwer

2010 Waterman                                 Bas Boei

2011 Dageraad (groot)                       Alex Nolden

2012 Ambulant                                  Jouke van der Meulen

2013 Welvaart                                   Christiaan Prins

2014 Mon Désir                                  Sebastiaan Prins

2015 Mon Désir                                  Sebastiaan Prins

2016 Isis                                           Joost Martijn

2017 Deinemeid                                 Jorrit Jouwsma

2018 Najade                                      Hans Vlasbloem

2019 Nicolaas Mulerius                       Jan Vriesinga

2020 Niet uitgereikt

 

Vanaf 1998: de Jan Bakkerprijs

Jan Bakker was deelnemer van het eerste uur en won met Kaat Mossel en Deinemeid acht keer de Driestedenrace, vier keer de Olympische Baan en drie keer overall.

In 1995 nam hij het initiatief om de wedstrijd nieuw leven in te blazen.

Op de avond van Jan's begrafenis in december 1997 nam een aantal van zijn vrienden het initiatief voor deze prijs. Teun Zoer (zilver) en Henk Hortensius (hout) maakten hem.

Het is een eeuwigdurende wisselprijs voor de deelnemer die, naar het oordeel van de Commissie Enkhuizer Klipperrace, de meest opvallende prestatie, op welke manier dan ook, heeft geleverd.

 

1998 Hendrika                                   Michiel Cortlever

1999 Spes                                         Hans Tekstra

2000 Welvaart                                    Martijn Perdijk

2001 Grootvorst                                 Henk Swart

2002 Bontekoe                                   Sander van der Woude

2003 Mijdt Spijt                                 Rob Kerkhoven

2004 Kaat Mossel                               Arnold Hoogvliet

2005 Hoop Doet Leven                       Wietse Veldman

2006 Nil Desperandum                       Ab van Hasselt

2007 Sanne Sophia                            Bram Nijenhuis

2008 Zwarte Valk                               Jantine van Berkel - Oenema

2009 Moeke Zorn                               Thomas Vleeshouwer

2010 Stella Maris                                Ton Lemmers

2011 Noordster                                  Jan Post

2012 Waterwolf                                  Jelte Toxopeus

2013 niet uitgereikt

2014 Aldebaran                                  Willem van Gelderen

2015 Morgana                                    Eelke Sinnema

2016 NIET UITGEREIKT

2017 Beantra                                     Otte Groenhof

2018 NIET UITGEREIKT

2019 Welvaart                                    Frank Postma

2020 Niet uitgereikt

 

Vanaf 1995: het Zilveren Logboek

In 1995 stelde de Enkhuizer Klipperrace een derde eeuwigdurende Zilveren Wisselprijs in, mogelijk gemaakt door Scheepsmakelaardij Enkhuizen. De eerste jaren voor de winnaar van het overall-klassement op handicap, vanaf 2002 als wisselprijs voor de overall-winnaar van de A-klasse.

 

1995 La Bohème                                Leon van der Loo

1996 La Bohème                                Leon van der Loo

1997 Eensgezindheid                          André Hanzens

1998 Hoop op Zegen                          Hans Venema

1999 Avontuur                                   Jan van Aartrijk

2000 Waterwolf                                  Jelte Toxopeus

2001 De Hoge Wier                            Sacha Emmerik

2002 Egberdina                                  Wouter van Dusseldorp

2003 Waterwolf                                  Jelte Toxopeus

2004 Eensgezindheid                          Peter van Weelderen

2005 Daedalus                                   Henk Huizinga

2006 La Bohème                                Leon van der Loo

2007 De Hoge Wier                            Sacha Emmerik

2008 La Bohème                                Leon van der Loo

2009 De Hoge Wier                            Sacha Emmerik

2010 Eensgezindheid                          Peter van Weelderen

2011 Eensgezindheid                          Peter van Weelderen

2012 Eensgezindheid                          Peter van Weelderen

2013 Eensgezindheid                          Peter van Weelderen

2014 Eensgezindheid                          Peter van Weelderen

2015 Waterwolf                                  Jelte Toxopeus

2016 Eensgezindheid                          Peter van Weelderen

2017 La Bohème                                Leon van der Loo

2018 Eensgezindheid                          Peter van Weelderen

2019 Eensgezindheid                          Peter van Weelderen

2020 Niet uitgereikt

 

Vanaf 2002: de Zilveren Haring

Toen in 2002 het overall-klassement op handicap werd opgegeven, moest er ook een wisselprijs voor de overall-winnaar van de B-klasse komen. Dat werd de Zilveren Haring, wederom mogelijk gemaakt door Scheepsmakelaardij Enkhuizen.

 

2002 Johanna Engelina                        Laurens Sinaasappel

2003 Zwarte Bonsem                          Bob Fransen

2004 Johanna Engelina                        Laurens Sinaasappel

2005 Nooit Volmaeckt                         Len Pool

2006 Westenwind                               Dick Kakebeeke

2007 Willem Jacob                              Tsjerk Hesling Hoekstra

2008 Avontuur (2-m)                          Boudewijn Ridder

2009 Bree Sant                                   Jan Brouwer

2010 Vriendentrouw                            Jappie Bandstra

2011 Dageraad (groot)                        Alex Nolden

2012 Ambulant                                   Jouke van der Meulen

2013 Welvaart                                    Christiaan Prins

2014 Isis                                           Joost Martijn

2015 Jeppe van Schier                        Pieter Teensma

2016 Isis                                           Joost Martijn

2017 Deinemeid                                 Jorrit Jouwsma

2018 Najade                                      Hans Vlasbloem

2019 Nicolaas Mulerius                       Jan Vriesinga

2020 Niet uitgereikt

INSCHRIJVINGEN OPEN

 

Inschrijven is altijd mogelijk, inschrijvingen na 1 oktober 2020 zijn voor de 46ste editie in 2021.

 

WEDSTRIJDBEPALINGEN

 

De wedstrijdbepalingen voor 2020 staan online. De bepaling voor 2021 worden later bekendgemaakt. Bereid je alvast voor op de races en geniet alvast van de voorpret :)

 

LIVE TRACKING

 

Studenten van Hogeschool Rotterdam hebben een tracking systeem gemaakt wat ons in deze covid-tijden extra goed uitkomt, want nu kan iedereen veilig de race volgen zonder aan de waterkant te staan.

Daarnaast gaan we proberen om beelden te streamen tijdens de races voor ons online 'publiek'.